Підсумки інтерактиву у Львові «Замовник Вас вікористовує. Що робити?»

9 березня провели інтерактив «Замовник Вас вікористовує. Що робити?»

Дякуємо Lviv Startup Club за допомогу з організацією. Пропонуємо деякі рекомендації від учасників.

Використання замовниками нашої жаги до отримання проекту — так можна охарактеризувати мейнстрім інтерактиву у Львові. Але всі його намагання збити ціну чи змінити команду виявляться марними якщо виконавець доводить свій професіоналізм і цивілізований підхід до реалізації проекту.

Окрім досвіду ведучого, розглянули такі цікаві ситуації із практики учасників:

1) «На тій» стороні — менеджер, який зацікавлений в просуванні власних рішень, підходу і своєї команди, який має вплив на особу, що приймає рішення.

2) «Примхливий» клієнт, який начебто зацікавлені віддати вам проект (а ви зацікавлені ще більше, бо то є начебто ВЕЛИКИЙ проект), але ніколи не має часу щоб обговорити деталі.

3) Клієнт, який завжди відкриває для себе щось нове і відразу хоче втілити це в продукті, який ви для нього розробляєте (в команді, де замовник має доступ до кожного розробника).

4) Клієнт разом із виконавцями протягом 2-х місяців працювали над Уставом проекту, і наприкінці вирішили обійтися без нього.

Корисні рекомендаці від наших учасників:

а) коли клієнт намагається економити:

— маніпулює поняттям «якість»: запропонуйте використовувати метрики і прозорий процес оцінювання якості вашої роботи. Це може допомогти звільнитися від деяких його незрозумілих вимог і претензій.

— в розподілених командах порівнює вартість людиномісяця (особливо, коли стоїть питання про скорочення більш дорогої української команди і збільшення індійської) — спробуйте порахувати вартість одного task-a в обоих командах. Може виявитись, що в більш дорогої команди реалізація буде дешевшою.

— не реагує на ваші метрики (які показують прибуток, втрати чи економію) — запевниться, що ви спілкуєтесь з людиною, яка справді приймає бізнес-рішення. Слід мати на увазі, що серед стейкхолдеров завжди є люди, яким цей проект не потрібний.

б) коли вам здається, що клієнт сам не знає, чого хоче (постійно змінє requirements):

— прив’язуйте оплату (а іноді і контракти) до deliverables (в тому числі проміжних) — артефактів вашої роботи, що передаются клієнту. А/або розділюйте роботу на окремі фази з окремими контрактами.
— експертиза аналітики теж має ціну (краще продавати окремим контрактом).
— іноді клієнт справді не знає, що саме він хоче. І коли ви це розумієте, запропонуйте йому послуги бізнес-аналізу.

в) безкоштовні тестові завдання — бути чи не бути?

— по-перше, треба валідувати клієнта (завдання для Sales) — чи він є саме вашим потенційним? (особливо важливо, коли клієнт працює «в режимі комівояжера»)

— тестове завдання на тиждень — має право на існування. Але перевіряйте щоб завдання було не дуже критичним для проекту. І попереджайте, що в разі відповідності очикуванням, клієнту дається вибір — сплачувати чи ні. Так ми розуміємо серйозність намірів клієнта!

г) незалежно від ситуації:
— нові requirements мають надходити лише через одну людину в вашій команді. І то має бути не девелопер.
— дізнавайтеся / інформуйте команду про value для вашого бізнесу кожного клієнта (особливо найнуднішого) і контракту (особливо найневигіднішого).

Бажаємо Вам успіхів і сподіваємось, що цей інтерактив допоміг вам в вирішенні ваших питань!

Tags: , ,

Comments are closed.